1

Topic: alegere

ce instalatie se  potriveste ptr opel omega A din 93 motor 2.0i tip 20SE injectie multipunct?  Se gaureste cumva chiulasa ??  Cat costa cu tank cilindric de 80 l?

2

Re: alegere

mardare sorin wrote:

ce instalatie se  potriveste ptr opel omega A din 93 motor 2.0i tip 20SE injectie multipunct?  Se gaureste cumva chiulasa ??  Cat costa cu tank cilindric de 80 l?

    Pe Omega merge montata o instalatie clasica (nu se gaureste chiulasa, numai la secventiale se gaureste, pentru montarea injectoarelor de gpl), si costa 1250,00 cu rezervor de 60 lt. Cu rezervorul de 80lt, pretul creste cu 250,00roni, dar nu vad rostul montarii unui rezervor asa mare pe un Omega. In cel de 60lt intra in jur de 48lt util, iar in cel de 80lt in jur de 64-65lt.

3

Re: alegere

Pe un Vectra B 1,6 16 V motor X16XEL ce instalatie merge montata ? Eu am gasit Lovato second si as vrea sa o montez ,daca se poate la dvs si la ce pret . Astept raspuns si cu instalatii de la dvs .  Multumesc

4

Re: alegere

Scuze ca am intarziat atata raspunsul, dar daca te mai ajuta cu ceva, iti spun ca noi nu recomandam pe motoare in 16 valve montarea instalatiei clasice: merge prost, consuma mult si e predispusa la rateuri in admisie. Cu atat mai mult ca e deja uzata!
Dar, fiecare face ce vrea cu masina lui si cu banii lui! Numai bine!

5

Re: alegere

Multumesc de raspuns ,inca nu ajunsesem sa vad instalatia respectiva ,credeam ca e secventiala nicidecum clasica . In cazul asta ramane dupa sarbatori sa va fac o vizita sa ma edific si sa mi recomandati o instalatie . Sarbatori fericite !

6

Re: alegere

La fel si tie si la toti prietenii de pe forum:   SARBATORI FERICITE   si   LA MULTI ANI !