1

Topic: alegere instalatie gpl

vreau sa montez  o instalatie gpl pe un opel vectra motor 1,6 16v si nu stiu ce sa aleg ori stag200 ori landi renzo ,imi puteti da un sfat

2

Re: alegere instalatie gpl

Amandoua merg bine, dar pentru motoarele de Opel, am constatat ca se adapteaza mai bine Tomasetto.

3

Re: alegere instalatie gpl

va salut! va adresez si eu o intrebare si sper sa nu deranjez. intentionez sa echipez masina cu inst.gpl datorita pretului exagerat la benzina.toti apropiati m-au indrumat catre dvs. ca cei mai buni profesionisti in domeniu.ce instalatie i-mi recomandati a fi adecvata pt. un vw golf 3 tip 1hxo motor 1.4 aex, kw44. an fab.1996. si daca se poate un pret informativ.o zi buna si va multumesc anticipat

4

Re: alegere instalatie gpl

Trebuie sa-mi spui daca motorul este multipunct sau monopunct. Daca e din '96, probabil este E2. Daca dai clik pe linkul urmator, ai sa gasesti in josul paginii un tabel cu toate preturile. Te uiti, ori la multipunct cu catalizator, ori la monopunct cu catalizator: http://www.nordservice.ro/Preturi-insta … pl_1_6.htm  . Ca tip de instalatie....poate fi montat: Bedini, Marini, Landi Renzo (dar e mai scump).

5

Re: alegere instalatie gpl

Am intrebat undeva of topic: Opel Corsa 1,2 Z12XEP, an fab 2008, as dori o instalatie OMVL sau Tomasetto cu Stag200, rezervor toroidal 45-43 litri.
Care dintre ele este originala (Italia)?
Pe care o recomandati?
Daca si OMVL aduceti si montati dumneavoastra?

6

Re: alegere instalatie gpl

sacor wrote:

Am intrebat undeva of topic: Opel Corsa 1,2 Z12XEP, an fab 2008, as dori o instalatie OMVL sau Tomasetto cu Stag200, rezervor toroidal 45-43 litri.
Care dintre ele este originala (Italia)?
Pe care o recomandati?
Daca si OMVL aduceti si montati dumneavoastra?

Amandoua instalatiile sunt originale, italiene, (la Tomasetto, calculatorul STAG este polonez). Avem posibilitatea sa montam oricare din cele doua. Trebuie sunat la numerele de fix, afisate in link-ul urmator, pentru programare: http://www.nordservice.ro/Contact-NordS … ng_1_5.htm  .