1

Topic: ce instalatie imi recomandati?

Salut am un nissan primera din 95 motor 1.6 16v benzina, carburator.M-ar interesa si pe mine o instalatie gpl.Ce imi recomandati. Multumesc anticipat.

2

Re: ce instalatie imi recomandati?

Sigur e cu carburator?

3

Re: ce instalatie imi recomandati?

da, motorul este de tipul GA16DS

4

Re: ce instalatie imi recomandati?

Sa traiti, am si eu o intrebare, cat costa o instalatie GPL pentru un Ford FOCUS 1.6 ( an fabricatie 2001 ) .. As vrea sa fie din aceea care trece automat pe gaz.

5

Re: ce instalatie imi recomandati?

Buna ziua! Secventiala 2400.00 cu rezervor cilindric si 2700,00 cu rezervor toroidal (in locul rotii de rezerva). Pentru mai multe detalii, tipuri instalatii si preturi, intra aici: http://www.nordservice.ro/

6

Re: ce instalatie imi recomandati?

Ce instalatie gpl imi recomandati pentru un Mercedes 200 CLK , an 1999, motor tip 111945, cu 4 cilindri si doar doua bobine, 1998 cm cubi, 100kw , cutie viteze 5 trepte manuala?

7

Re: ce instalatie imi recomandati?

Sa inteleg, Lopy, ca nu ai rezolvat pana la urma cu BRC-ul care l-ai avut pe masina?
Oricum, pentru motorul de pe masina prezentata de tine, eu tot un BRC iti recomand. Trebuie sa sti ca acum, aceste instalatii vin dedicate pentru fiecare masina in parte, si nu degeaba au fost singurii care au reusit sa echipeze o masina de raliu, care sa participe pe gpl : http://crcgrup.ro/instalatiigpl/2009/09 … iu-pe-gaz/  .

8

Re: ce instalatie imi recomandati?

NordService wrote:

Sa inteleg, Lopy, ca nu ai rezolvat pana la urma cu BRC-ul care l-ai avut pe masina?
Oricum, pentru motorul de pe masina prezentata de tine, eu tot un BRC iti recomand. Trebuie sa sti ca acum, aceste instalatii vin dedicate pentru fiecare masina in parte, si nu degeaba au fost singurii care au reusit sa echipeze o masina de raliu, care sa participe pe gpl : http://crcgrup.ro/instalatiigpl/2009/09 … iu-pe-gaz/  .




Nu am rezolvat... pana acum. Ce ma nelinisteste mai tare, e ca, nici un atelier la care am fost nu a avut tester pentru instalatia mea,BRC FLY din 2001, si nu stiu daca e o problema de reglaje si service sau e cazuta instalatia. Daca merg pe gpl, si ajunge masina la relanti (deci nu in mers la turatii de 2500), imi moare motorul, la drum intins, ma mai zgaltaie dar rar , si de oprit nu se opreste atat timp cat sunt in turatii de peste 1500.Oricum am decis sa-mi schimb instalatia. Imi pare tare rau ca sunt cam departe de voi, eu locuind in Focsani, pentru ca mi-ar fi placut sa-mi montez noua instalatie la voi. Oricum va urez intregii echipe spor la munca si... la BANI. smile

9

Re: ce instalatie imi recomandati?

E greu daca nu o poti pune pe calculator, sa-i faci o diagnosticare. Si pentru ca e un model mai vechi, care nu s-a montat la noi in tara, vei avea mereu probleme cu reparatia ei. Pana la urma, tot raul spre bine, pentru ca, daca e din 2001, oricum expira valabilitatea rezervorului ( are 10 ani) si erai nevoit sa-l schimbi. 
Multumim de urari, si-ti dorim si noi DRUMURI LINE, FARA INCIDENTE! Te mai asteptam pe la noi ( macar pe forum)!

10

Re: ce instalatie imi recomandati?

Bună ziua!
Pentru un Matiz, 2002, E3, ce instalaţie Gpl recomandaţi, care este preţul acesteia şi cât durează montajul în service-ul dvs?
Mulţumesc!

11

Re: ce instalatie imi recomandati?

Ziua buna si pentru tine, Emil! Cred ca sti, deja, ca daca e E3, nu poti sa montezi decat secventiala. La Matiz, noi montam Landi Renzo, sau Tomasetto STAG 200. Pretul, pentru amandoua, este 2400,00 cu rezervor cilindric si 2700,00 cu cel in locul rotii de rezerva. Montajul dureaza maxim 3 ore si se face cu programare cu 2-3 zile inainte. Noi iti multumim ca ne-ai contactat, si te asteptam.

12

Re: ce instalatie imi recomandati?

Vă mulţumesc şi eu, atât pentru informaţii cât şi pentru promptitudine! smile

13

Re: ce instalatie imi recomandati?

Numai bine!