1

Topic: cum calibram stag-L plus

instalatie tomasetto cu vaporizator  achille at 07  si cu alcel calculator Stag-L Plus care este conectat la sonda labda si care ar trebui sa controleze acel   robinet electric pus pe furunul de gaz .  problema este cum il setez sa imi controleze debitul de gaz.   am legat si un voltmetru la sonda lambda pt a putea citi valorile , din cate am inteles un amestec corect ar trebui sa se incadreze intre 300 - 700 mV.

2

Re: cum calibram stag-L plus

livaneanugplaru wrote:

.....din cate am inteles un amestec corect ar trebui sa se incadreze intre 300 - 700 mV.

Sa oscileze intre acesti parametrii. Normal trebuie sa stea cam la 500. Imi pare rau dar, acest tip de instalatie este un model cu care noi nu am lucrat , asa ca nu te pot ajuta. Poate stie altcineva si ne da o mana de ajutor.

3

Re: cum calibram stag-L plus

Vezi ca pe site-ul producatorului www.ac.com.pl gasesti manual pt stag l plus. din cate stiu eu in interiorul calculatorului sunt cativa jumperi care trebuie mutati in functie de configuratia masinii. Si eu am acelasi calc si sunt si eu interesat de mai multe detalii despre el. Cei care mi-au montat instal. erau pe din-afara (in buc). Nici acu nu stiu dc regulatorul ala fct sau nu