1

Topic: STARGAS POLARIS

Salut
Am o instalatie Stargas Polaris pe care doresc sa o montez pe un renault si i -mi lipseste butonul de trecere Benzina / GPL
Intrebarea este daca exista un magazin specializat sau o firma (Importator) care sa aduca piese de GPL la comanda ?
Ceva in genul magazinelor de piese auto

2

Re: STARGAS POLARIS

gicu68 wrote:

....Intrebarea este daca exista un magazin specializat sau o firma (Importator) care sa aduca piese de GPL la comanda ?
Ceva in genul magazinelor de piese auto

     Avem magazin de piese auto si componente installatii GPL, unde se gasesc de vanzare, toate componentele instalatiilor si de diverse tipuri. Nu avem comutator special de Stargas, avem alte tipuri de comutatoare, si de carburatie si de injectie. Acum, depinde de care vrei? Carburatie sau injectie? Cu instalatie electrica cu tot, sau doar comutatorul?

3

Re: STARGAS POLARIS

Stargas Polaris este o instalatie secventiala si nu cred ca se poate nimeri un buton de alt tip

Nu gasesc  cum se poate atasa o imagine pe form cu acel buton
la ce adresa gasesc magazinul de piese?
Cred ca nu o sa se potriveasca nici un buton deoarece nici calculatorul instalatiei  nu poate fi citit decit cu softul dedicat (Pegasus)

4

Re: STARGAS POLARIS

Stargas wrote:

....Nu gasesc  cum se poate atasa o imagine pe form cu acel buton
la ce adresa gasesc magazinul de piese?....

    Adevarat, nu se potrivesc, dar am gasit in Bucuresti o firma care monteaza asa ceva, si trebuie sa aiba si piese de schimb. Iti dau link-ul de contact, sa iei legatura cu ei:http://www.turomgas.eu/contact.html. Vezi ce rezolvi!