176

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

mai raspunde cineva pe aici?

177

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

_costi_
eu unul ti-as recomanda sa iti montezi o instalatie serioasa nu toate panaramele de turcisme gen milano,fratelli etc
si printr-o instalatie seroasa ma refer la un landi renzo sau un brc

178

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

landi renzo si brc sunt mai bune ca thomaseto? intreb pt ca multi imi spun sa pun thomaseto

179

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

am un Tiguan 147KW, 2010 an de fabricatie, motor CCT, ce instalatie de GPL imi recomandati si cati litri de benzina consuma impreuna GPL?

180

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

raspunde cineva pe aici?

181

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

costi
eu unul ti-as recomanda sa montezi un landi renzo

182

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

Buna ziua,

Ce tip de instalatie imi recomandati la un Opel Vectra A 2.0 8V 115CP si cat timp dureaza instalarea ?

183

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

Pt lancia delta 1998/103cp/1,6 16v ce ar fii mai potrivit???

184

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

Salin wrote:

Pt lancia delta 1998/103cp/1,6 16v ce ar fii mai potrivit???


tomasetto stag 200 cu rez toroidal de 34l 2600lei

185

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

Buna ziua.Pentru un Ford Focus 2 an 2005   1,6 l 16v 74 kw ce instalatie gpl imi recomandati? Va multumesc.

186

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

daniy2005 wrote:

Buna ziua.Pentru un Ford Focus 2 an 2005   1,6 l 16v 74 kw ce instalatie gpl imi recomandati? Va multumesc.

Cu ce rezervor doriti?

187 (edited by aline 2014-01-29 21:07:29)

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

buna ziua.imi puteti spune ce fel de filtre se monteaza la revizii ? Hartie, bulpren sau poliester.. Multumesc.          E un secret cu filtrele??

188

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

emicos wrote:

am un Tiguan 147KW, 2010 an de fabricatie, motor CCT, ce instalatie de GPL imi recomandati si cati litri de benzina consuma impreuna GPL?

In catalogul de PRINS am gasit TIguan dar cu tipul motor CCTA. Pretul pentru kitul de gpl Prins pentru injectie directa este de 7300 cu rezervor toroidal exterior de 50 litri.
Apropo de consumul de benzina nu pot sa iti spun prea multe decat din auzite, pentru ca nu am montat pe tipul asta de motor pana acum. Ce pot sa iti spun de la celelalte injectii directe montate este ca se consuma benzina mai mult decat la cele normale. Softurile de injectii directe au strategii de protectie a injectoarelor de benzina si implicit consuma mai multa benzina. Nu pot sa spun exact cat, dar poate ajunge pana la 40 % si restul de 60% gpl

189

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

aline wrote:

buna ziua.imi puteti spune ce fel de filtre se monteaza la revizii ? Hartie, bulpren sau poliester.. Multumesc.          E un secret cu filtrele??


Ma bucur ca supravegheati forumul, imi cer scuze pentru intarzierea raspunsului, pentru instalatia Tomasetto filtrele sunt de hartie, pentru BRC cel mic este hartie, cel mare bulpren.

190

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

va multumesc pentru raspunsuri.sunteti cei mai buni.

191

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

aline wrote:

va multumesc pentru raspunsuri.sunteti cei mai buni.

Iti multumim si noi

192

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

Bun gasit. Va rog sa-mi recomandati o instalatie GPL pentru un Golf 4 din 2000 pe benzina,1,4 cu 16 valve.( 55 kw,motor AKQ-serie wvwzzz1jzyd000862).Se poate monta o instalatie secventiala? Care este service-ul cel mai apropiat de Calarasi?
Cu multumiri.

193

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

Buna, sunt hotarat sa imi pun GPL dar nu stiu ce marca/model ar fi mai bun/fiabil (fara probleme si reglaje ulterioare nesfarsite) pentru un OPEL Astra F 1997 1.4  60 CP monopunct. Nu vreau sa fie cel mai ieftin, important este sa fie de calitate. Asta nu inseamna ca vreau sa arunc banii pe cel mai scump daca nu este necesar.

Multumesc!

194

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

Buna ziua,
Imi recomandati va rog o instalatie buna pentru o Toyota Landcruiser, an 1994, nu stiu ce norma euro are, motor 4477 cmc, 6 cil linie, 158 kw. Ma intereseaza cu rezervor toroidal exterior de capacitate mare (90 L ar fi de dorit).
Multumesc!

195

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

Aveo T300 din 2012 (4 usi) doresc sa intalez in viitorul apropiat o instalatie GPL si nu stiu ce sa alef BRS sau TOMASETTO ? Rezervorul o sa fie sigur toroidal cel mai mare.

196

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

Buna ziua! Pentru un Renault Clio Symbol 1.6 16v, 105cai din 2011 ce instalatie de gaz imi recomandati? Va mutumesc!

197

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

Buna ziua,

Care ar fi cea mai performanta instalatie de gaz care s-ar putea monta pe un seat leon 2008,86 cp,motor BXW?
Multumesc anticipat.

198

Re: ce instalatie de gaz imi recomandati

Salut! ce imi recomanzi pentru un golf 5 2007 motor 1.6 FSI cod motor BLF ? Multumesc anticipat!!