51

Re: lovato

salut.am un cielo din 2005 cu instalatie lovata de fabrica.problema este ca imi da rateuri in admisie pana se incalzeste ceva de groaza,face chestia asta doar pe gpl cand e rece motorul,cand se incalzeste sau pe benzina merge impecabil.am montat la dvs un oturator,mi sa facut reglajul amestecului,am schimbat fise,bujii si este exact la fel,chiar putin mai rau as putea zice.ce pot sa ii mai fac?

52

Re: lovato

Daca ai schimbat filtre si bujii, trebuie sa revii pentru un nou reglaj.

53

Re: lovato

buna ziua
nu  stiu  daca  este  inca  in  atentia  dumneavoastra  dar nu  stiu unde  sa postez
am un seat leon  din 2001 motor 1600  16v  tip aus   am montat o instalatie  lovato smart exr  nou nouta   
butelia  landi renzo at 02
tot in regula pana  aici  legaturile simple    la injectore  facute  fara probleme  si tot  restul singura problema  cand  pun pe  calculator  sa  pun harta  sau  sa ii  dau autocalibrare nu imi citeste turatia   ok am incercat sa leg firul la  bobina  la fiecare  din cele 4  fire din mufa si nimic desemenea  la  senzorul care  citeste  turatia  arborelui motor  am  incercat la toate  cele  3 fire si tot  nimic.
   calculatorul citeste temperatura presiunea  gazului din filtru si pentru  cateva  secunde  citeste si fluxulde benzina  dupa  care apare un x peste  cheia de  contact  si  programul o vede ca  masina  oprita 

va  rog  sa ma ajutati  cu pareri sfaturi  un numar  de telefon  multumesc  frumos!