1

Topic: Problema instalatie landi renzo omegas

Salut, am montat pe un bmw 323i o instalație landi renzo omegas pt 5, 6 sau 8 cilindrii. Problema este ca imi taie alimentarea la injectorul de gaz nr 5. Am incercat cu alt injector, am inversat instatiile electrice de la injectoare intre ele, am măsurat firele din ecu in mufa de la injector. Dacă las mufa scoasă din injector ecu trimite impuls. Cand o bag nu mai primeste curent deloc. Pe benzina merge perfect, însă pe gaz merge in 5 pistoane si dupa ~20 de secunde trece inapoi pe benzina.
Ce sa mai verific? Poate fi ecu de vina?
Multumesc anticipat!

2

Re: Problema instalatie landi renzo omegas

Dupa parerea mea, ai scurt la masa.

3

Re: Problema instalatie landi renzo omegas

Buna seara! Am și eu o mare problema cu instalația de gaz..mă puteți ajuta cu o informație?! Am o Toyota avensis 2007 129 cp  și am montat in 2014 o instalație landi renzo,de vreo luna de zile tot mi se opreste in mers motorul când circul pe gaz....fara sa.imi Sara pe benzina....mi se oprește motorul efectiv( PS: ultima dată când eram în depasire  pe decelerare..) Sunt din Pitești și am fost și la toate serviciile din Pitești și la Toyota...cei de la Landi renzo îmi spun..ba e calculatorul,ba e rampă de injectoare.....ideea e că ei merg de o săptămână pe benzina și nu am nicio problema..însă pe gaz mie frica.......mă puteți ajuta,va rog?!