51

Re: vreau sa imi pun gpl

ramboamadeus wrote:

..... Ce configuratie Tomasetto ar merge? Care ar fii urmatoarele instalatii  in ordinea calitatii ,ZAVOLI, LOVATO, LANDIRENZO ?......

Tomasetto STAG 200, sau Lovato merg foarte bine pe gama Fiat. Poti sa montezi oricare din astea doua. Milano au fost bune pana acum aprox. 2 ani, cat au avut componente originale. Numai bine!

52

Re: vreau sa imi pun gpl

buna ziua!as dori sa imi pun o instalatie pe mercedes clk 200 kompresor din 2002...motor de 2000 benzina 163 de cai.as dori butelie in locul rotii de rezerva...cam care ar fi preturile?si as dori sa aibe si piesa aceea care sa nu imi produca explozii in filtrul de aer...multumesc

53

Re: vreau sa imi pun gpl

arian78 wrote:

.....si as dori sa aibe si piesa aceea care sa nu imi produca explozii in filtrul de aer...

Piesa asta este numai la instalatiile clasice, se numeste salvadebitmetru, dar nu-ti recomand sa montezi pe masina asta o instalatie clasica. Strange bani si monteaza o secventiala. Numai cu una secventiala nu ai probleme. Pana la urma e un CLK, si merita ceva mai bun decat o instalatie clasica. Preturile noastre le poti studia daca intri pe acest link: http://www.nordservice.ro/Preturi-insta … pl_1_6.htm

54

Re: vreau sa imi pun gpl

va multumesc pentru raspuns..eu secventiala as vrea oricum...dar din lista aceasta pe masina mea merg oricare secventiale?eu m-as orienta la una mai ieftina...si de asta va intreb...multumesc frumos

55

Re: vreau sa imi pun gpl

Pentru masina ta este recomandat un BRC, sau cel putin un Tomasetto STAG 200. Nu ai masina de "una mai ieftina"! smile Sti cum se spune: ai masina ...ai necaz; n-ai masina....ti-e necaz!

56

Re: vreau sa imi pun gpl

buna ziua , doresc sa montez pe o NUBIRA 2  sw, din 2003 iulie , euro 2 , galerie metalica , nu de plastic , o instalatie TOMASETTO AH-07 , cu STAG 100 , rezervor toroidal de 48 52 litri . ma puteti servii ?

57

Re: vreau sa imi pun gpl

mario38 wrote:

....pe o NUBIRA 2  sw, din 2003 iulie , euro 2 , ...... ma puteti servii ?

Nu, ...ne pare rau dar, pe acest tip de masina nu montam decat secventiale.

58

Re: vreau sa imi pun gpl

Buna ziua!Pentru un golf 3 motor 1.4 benzina cod ABD ,monopunct ce instalatie gpl imi recomandati.Ma intereseaza o instalatie cat mai buna sa nu am probleme in timp(parca am citit pe forum ca se poate monta si secventiala cu ceva modificari ?).

59

Re: vreau sa imi pun gpl

Scuati-ma! am uitata sa va intreb daca pe acest motor merge sa montati montati BRC Blitz si la ce pret.
Va multumesc!

60

Re: vreau sa imi pun gpl

Buna ziua!
Ce instalatie secventiala s-ar potrivi pe un Opel Vectra B motor x16xel 1.6.16v 101cai din 1996?Tinand cont ca in prezent am un consum de 6-6,5/100km la drum intins cam la ce crestere de combustibil ma pot astepta pe gpl?In Brasov mi s-a spus ca LandiRenzo LSI-10 se potriveste la masina mea,iar la pret este 2300RON cu rezervor toroidal,ce parere aveti sa caut ceva mai bun sau e buna aceasta instalatie,precizez ca as dori sa pastrez masina inca vre-o doi trei ani asa ca ma intereseaza o investitie buna pe termen lung.Am mai vazut pe un site o instalatie LandiRenzo EVO One,dar nu stiu pretul,ce avantaje are aceasta instalatie fata de LSI-10.Va multumesc

61

Re: vreau sa imi pun gpl

NU RATATI!
Pleci in concediu? Montarea unei instalatii GPL te ajuta sa faci economii la cheltuielile totale! smile De ce sa dai mai multi bani pe o alimentare cu combustibil, cand poti sa mai castigi o suma pentru o bucurie de-a ta: sa faci un cadou cuiva drag, sa servesti ceva bun la o terasa, sa vizitezi un loc in care iti doreai demult sa ajungi, sau orice alta bucurie vrei sa-ti oferi?! Reducerea la jumatate cu cheltuiala pentru combustibil intr-un concediu, e ceva ce trebuie luat in considerare. Si pentru ca tot vorbeam de reduceri, wink ....va oferim si noi reducere la montajul unei instalatii gpl si in PLUS, aveti CADOU o diagnosticare functionare motor.

Pentru mai multe amanunte, sunati la: 0735254926!

https://smarttechlpg.ro



https://www.facebook.com/watch/?v=727444254698002