1

Topic: Reglaj PRINS VSI 1

Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu o informatie in legatura cu reglajul corect al unei instalatii Prins VSI1 ,montata pe un seat leon 1.6 16v azd,2002? Am interfata si softul de diagnoza,cu ajutorul careia am posibilitatea de a modifica toti parametrii de injectie si de a face toate setarile aferente motorului. Masina merge destul de bine ,zic eu,pe gpl dar nu sunt convins ca setarile sunt cele mai corecte,fiind facute mai mult,"dupa ureche",prin metoda incercarilor repetate!

2

Re: Reglaj PRINS VSI 1

popi112 wrote:

Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu o informatie in legatura cu reglajul corect al unei instalatii Prins VSI1 ,.....

Buna, popi112! Din ce stiu eu, cei de la Prins au protectii instalate in calculatorul de gpl si nu se poate intra decat cu o parola pe care o primim de la ei, direct, chiar daca ai facut rost de interfata si soft. Tot ce poti sa faci cu ele, este sa intri si sa vezi setarile, fara sa poti interveni asupra lor. Dar mai bine ar fi sa suni direct pe inginerul care se ocupa de reglajele instalatiilor: 0735254926-Dan Alexe. El te va ajuta cu aceasta problema.