1

Topic: probleme instalatie gpl daster

va  salut  cemi puteti spune de probleme la relanti  daster 1.6 benzina  si gpl  problemele le am numai pe gpl nu tine relantiul si moare motorul  detras trage nu am probleme  am schimbat filtre la timp bujii noi bobine  senzor depresiune  plus butelie  noua  ati mai avutcareva problema asta

2

Re: probleme instalatie gpl daster

Ce tip de instalatie si de cand are problema asta?

3

Re: probleme instalatie gpl daster

masina  e venita din olanda cu instalatia  din fabrica  problema e de vreo luna  dupa trei ani fara probleme pe unde am fost  sv  autorizate gpl  nu pot intra  in calculator  si merg pe pareri din cauza asta am schimbat cele de mai sus

4

Re: probleme instalatie gpl daster

Gica wrote:

masina  e venita din olanda cu instalatia  din fabrica ......

In cazul asta, nu conteaza de unde e venita masina, daca e Duster cu instalatie de fabrica, inseamna ca e instalatie Landi Renzo. Cauta un service autorizat de Landi Renzo, numai ei au posibilitatea sa intre in calculatorul instalatiei.

5

Re: probleme instalatie gpl daster

in iasi sunt doar doua care detin piata  nu au putut intra  nici una  dupa cum vam spus instalatia  are 10 ani buni  asa ca am schimbat  partea din fata noua  pulmon  rampa injectoare calculator  buton  tot ce iseamna  cabluri de conecsiune  si furtune noi de acumda doamne bine cativa ani

6

Re: probleme instalatie gpl daster

Gica wrote:

..... asa ca am schimbat  partea din fata noua  pulmon  rampa injectoare calculator  buton  tot ce iseamna  cabluri de conecsiune  si furtune noi de acumda doamne bine cativa ani

Ati schimbat partea fata cu alt tip de instalatie, sau acelasi tip? Ce scrie pe calculatorul cel nou pe care l-ati montat?